Beton dekoracyjny – postaw na jakość

Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – analiza
Styczeń 13, 2018
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku
Styczeń 25, 2018
Beton dekoracyjny stemplowany

Beton dekoracyjny stemplowany

Moda na beton dekoracyjny i produkcje przy użyciu tego tworzywa wciąż ma się bardzo dobrze. Nic dziwnego – dzięki niemu zyskujemy zjawiskowy efekt, w postaci imitowanego kamienia, drewna czy skały. Obiektywnie niewysokie ceny pielęgnacji sprawiały, że stawiano na niego szczególnie w obszarach przemysłowych, ale dziś jego dobrodziejstwa odkryły także osoby prywatne we własnych nieruchomościach.

Beton dekoracyjny stemplowany – czyli jaki?

Które wymogi musi ogarniać surowiec budowlany, by zachęcił zainteresowanych do użycia właśnie tego u siebie? Wyróżniamy tutaj z pewnością innowacyjność, solidność oraz piękno. Jest taka zasada – jeżeli produkt nam się nie spodoba estetycznie, to nawet najlepsze parametry odnośnie niezawodności nie muszą przekonać malkontentów do zastosowania takiego rozwiązania. Receptą może być beton dekoracyjny stemplowany, nowoczesne rozwiązanie, bazujące na skrzyżowaniu marmurów oraz płyt cementowych. Stawiając na beton dekoracyjny stemplowany, uzyskamy odwzorowanie drewna, skał, kamieni oraz kilku innych. Atuty betonu dekoracyjnego powodują, iż nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a dodatkowo mamy zagwarantowane jako bonus wyjątkowe dekoracje optyczne, które zachwycą każdego.

Coraz większa popularność betonu dekoracyjnego w Polsce coś co obserwujemy w ostatnich kilkunastu latach, lecz w drugiej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wiedzieli, iż produkty z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego stemplowanego oraz rzeźbionych tynków są doskonałym pomysłem przy aranżacji wnętrz. Nieduże ceny konserwacji przez wiele miesięcy pozwalają zachwycać się przepiękną nawierzchnią. Środek wymaga impregnowania w przybliżeniu co 7 lat, a zatem nie musimy wymieniać płytki czy też polbruku na nowe. Niezawodność tego produktu jest odczuwalnie większa od podatnych na zniszczenie płytek lub tracącego barwy kamienia brukowego. Gdy zdecydujemy się na impregnowanie betonu dekoracyjnego, możemy bez większego kłopotu dokonać zmiany barwy

Beton dekoracyjny stemplowany – teraz także wnętrze domu

Beton dekoracyjny stemplowany to bardzo uniwersalny materiał. Wykorzystacie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Gros designerów to wie – w tej chwili nie wynaleziono bardziej wytrzymałego materiału niż beton. W połączeniu z zadowalającą prezencją, jest obecnie ważnym materiałem już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla posiadaczy domów, biurowców w środku miasta, a także miejsc użytku publicznego. Z betonem dekoracyjnym jest podobnie jak z innymi – wciśniemy go do wszystkich projektów. Przy wyborze trzeba konkretnie przeanalizować, jaką postać ma mieć nasz dom.

Na pewno polecamy wybrać beton dekoracyjny stemplowany, gdy próbujemy pogodzić wnętrze na czasie z odważnym, artystowskim charakterem. Nie będzie to natomiast dobry pomysł, jeśli już od drzwi do domu staramy się wyróżnić dobrobyt i wykwintność. Beton dekoracyjny stemplowany to szczególnie ascetyczność oraz artyzm. Nieważne czy pragniemy, aby był to prawdziwy beton, czy jego elegancka imitacja, będziemy mogli je wykorzystać i na ścianach wewnętrznych i na elewacjach.

Gdy postawimy na wprawioną spółkę, stawiającą ponad wszystko troszczenie się o najdrobniejszy szczegół, to wtedy trafią do nas projekty finezyjnie nawiązujące do środowiska naturalnego. Istotnym będzie, aby nabrać pewności czy zamówiony przez nas materiał nie tylko wyjątkowo udaje drewno, kamień czy skałę, lecz też czy posiada właściwości antypoślizgowe i mrozoodporne. Bez tego – raczej nie polecamy brnąć w taką inwestycję ponieważ satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie najważniejsze odsłony

Zacznijmy od salonów, sypialni oraz wszystkich miejsc przeznaczonych w pierwszej kolejności do wytchnienia po ciężkim tygodniu pracy czy też edukacji. Polecamy do takiego projektu zastosować jedną z koncepcji betonu dekoracyjnego , nazywaną efektem deskowania.

Wskazuje ona pionowe albo horyzontalne żebrowanie, stworzone jako rezultat szalunku dla betonowych struktur. Gwarantuje powierzchni szczególnie surowy charakter. Poziome deskowanie nadaje pomieszczeniu relaksacyjny styl, toteż naturalnie zastosujemy je do aranżacji salonów i sypialni. Pionowe wyżłobienia w strukturze betonu bardziej kwalifikują się do pokoi o charakterze poważnym i pobudzającym, przykładowo pracownia albo hol.

Kolejną wariantem betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Być może lwia część czytających wie z czym to się je. Może się kojarzyć ze standardową szarą konstelację ozdobną, aczkolwiek jest odczuwalnie trwalszy. Jego neutralność i subtelność prowadzi do tego, że jest bardzo uniwersalny – architekci stosują go we wnętrzach nowatorskich i klasycznych.

Obecnie beton dekoracyjny stemplowany jest regularnie wykorzystywany. Występuje pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Często wybierany szary odcień genialnie idzie w parze z alternatywnymi szarawymi elementami.

Beton dekoracyjny stemplowany to technika, która na dobre weszła na polski rynek aranżacji domów i przewidywalnie niewiele się w tej kwestii zmieni. Stabilność, zachwycający wygląd oraz nowoczesność otrzymujemy w pakiecie, a szybkość przygotowania projektów będzie kolejnym plusem. Po czterdziestu latach od rozrostu tej techniki w Stanach Zjednoczonych, tak samo u nas odkryto walory, jakie niesie za sobą beton dekoracyjny.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Komentarze są wyłączone.