Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Współczesna rekuperacja i klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale również na naszą efektywność. Dobra jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, stanowią bazę naszej wygody i korzystnie oddziałują na motywację i zdolność wykonywania zadań. By zagwarantować sobie najlepsze warunki najczęściej rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej kontroluje temperaturę wewnątrz domu zapewniając nam komfort podczas lata. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, które już mamy i nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Jak działa rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby uzyskać jak najwyższy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz mieszkania latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie idealnej temperatury we wnętrzu domu, zapewniając wychłodzenie i cieplny komfort nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach przeważnie wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzacja sprawdza się tylko podczas lata. Sporo klimatyzatorów może również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna lokalnego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji domów. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wynosi ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba rozgrzać, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu domu jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu budynku i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.