Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie

Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – na kogo postawić
Styczeń 28, 2018
Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych
Jak robić dobre strony www
Grudzień 27, 2018
Ocieplanie pianką PUR drewna

Ocieplanie pianką PUR drewna

Budowa domu to dla wielu z nas spełnienie marzeń. Jest to także jedno z największych życiowych przedsięwzięć. Wybór miejsca w którym ma stanąć nasz dom, to bardzo trudna decyzja. Odpowiednie planowanie i wnikliwa analiza wielu czynników łączy się z realizacją planu budowy domu. Schemat domu potrafi bardzo zaangażować. Przeanalizować należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też rozkład pomieszczeń. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak żeby każdy domownik miał swój własny kąt. Pomyśleć trzeba też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Istotna kwestią jest także dobór dopasowanej metody grzewczej. Nie w każdej miejscowości jest sieć gazowa. W tym przypadku przemyśleć należy zainstalowanie pieca węglowego albo olejowego. Decyzja ta ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale też na komfort konieczność magazynowania opału.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy dom nie zostanie odpowiednio zaizolowany. Nasz dom będzie tracił ciepło. Największe straty są efektem niedokładnie zaizolowanego strychu. Dlatego sprawy zabezpieczenia termicznego nie należy omijać. Metoda izolacji cieplnej domu ma znaczenie. Wykorzystywane są różne produkty: wełna izolacyjna czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, określana dla ułatwienia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do termoizolacji domów jest spieniony polistyren. Ma on wiele plusów:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednak nie nadaje się do izolacji tych elementów domu, które są łatwopalne – tyczy się to głównie elementów drewnianych. Alternatywą jest wełna izolacyjna. Jest ona droższą opcją, ale za to cenioną przez fachowców trudniących się termoizolacją. Wełna jest niepalna, doskonale izoluje przed hałasem. Ocieplanie wełną wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę powinno się zabezpieczyć przed wodą poprzez zastosowanie materiałów zabezpieczających. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Piankę wykorzystuje się wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan występuje w licznych wersjach. Wytwarza się z niego miedzy innymi piankę wykorzystywaną do ocieplania. Pianka powstaje z mieszanki dwóch substancji: izocyjanianu i żywicy. Związki te podgrzewa się i później pod wpływem ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do termoizolacji. Natryskiwana pianka zwiększa swoją objętość i momentalnie zastyga. Dzięki temu tworzy się jednorodna powłoka, która dokładnie wypełnia każdą lukę. Pianka idealnie trzyma się prawie każdej powierzchni. Nałożona pianka nie wymaga dodatkowych umocnień. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, jeden dzień wystarczy na ocieplenie więźby dachowej.

Ocieplanie pianką PUR – dwa warianty

Pianka PUR występuje w dwóch wariantach – otwarto i zamknięto komórkowej. Ta druga przeznaczona jest do termoizolacji budynków od zewnątrz. Obok termoizolacji pianka PUR jest także świetnym materiałem izolującym przed wodą, dlatego stosowana jest do ocieplania fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Ten typ pianki jest bardzo lekki. Ma porowatą strukturę przez co ocieplane elementy mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Stosuje się ją do ocieplania wnętrz.

Ocieplanie pianką PUR – plusy

Pianka poliuretanowa jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Stosowana jest jako produkt izolacyjny w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach przemysłowych. Ocieplenie z pianki PUR nie stanowi zagrożenia dla alergików. Warstwa pianki nie traci swoich właściwości, przez co nie pyli się, nie odrywają się od niej także małe cząstki, przez co nie stanowi zagrożenia. Pianka PUR nie wydziela toksyn, nie szkodzi środowisku. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, dlatego nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną pozytywną cechą jest wodoodporność. Pianka poliuretanowa nie zmienia kształtu pod wpływem wody. Ocieplenie tego typu nie wymaga dodatkowego umocnienia warstwy izolującej, bo bardzo dobrze przywiera do drewnianych czy betonowych powierzchni. Mostki termiczne stanowią duży problem podczas ocieplania. To właśnie przez nie ucieka ciepło. Wykorzystanie ocieplenia metodą natryskową zmniejsza ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy niewymagającą spoin powłokę dzięki czemu nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość ocieplenia nawet skomplikowanej więźby dachowej i to w ekspresowym tempie. Porównując, izolacja z waty wymaga docinania i łączenia elementów oraz zaangażowania kilku osób.

Właściwa izolacja budynku to wydatek który należy przeanalizować i odpowiednio zrealizować. Przeanalizować trzeba wady i zalety każdej z metod. Tradycyjne materiały stosowane do ochrony przed utratą ciepła od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka poliuretanowa ma doskonałą opinia u fachowców, pozytywnie oceniają oni jej niezawodność. Ogromnym plusem jest także niewielki czas wykonania ocieplenia. Pianka PUR sprawdza się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także jako ocieplenie budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt.

Nie czekaj – już dziś skontaktuj się ze specjalistą i zapytaj o ocieplanie pianką PUR!

Pianka PUR w Toruniu i okolicach —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.