Rekuperatory i klimatyzatory instalacja i serwis w Toruniu

ocieplanie pianką pur toruń bydgoszcz włocławek - izolacje natryskowe
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń montaż
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na naszą efektywność. Najlepsza jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają fundament naszej wygody i dodatnio wpływają na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. Aby zapewnić sobie najlepsze warunki często decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę w środku budynku dając nam chłód w czasie lata. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie sprawdza się system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby uzyskać jak największy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury w środku mieszkania szczególnie latem, kiedy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu budynku, dając wychłodzenie i komfort cieplny nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach z reguły stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie tylko podczas lata. Znaczna część klimatyzatorów może też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to zimowego ogrzewania albo pozostałych systemów grzewczych, jednak nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji budynków. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń pochodzą ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ogrzać, do czego wykorzystywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma specjalne filtry, które chronią jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko reduluje nasze potrzeby na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Zapewnia nam energooszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu budynku jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza sporo różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu mieszkania i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma również dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.