Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń montaż
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Współczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na produktywność. Najlepsza jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią fundament naszego komfortu oraz korzystnie oddziałują na zwiększoną motywację oraz zdolność działania. By zagwarantować sobie komfortowe warunki często decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej wyrównuje temperaturę w środku budynku przynosząc nam chłód w trakcie lata. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Na czym polega fenomen rekuperacji i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, żeby wypracować jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury w środku pomieszczeń zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury we wnętrzu budynku, przynosząc wychłodzenie oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko w okresie letnim. Sporo klimatyzatorów może również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda lokalnego ogrzewania oraz innych systemów grzewczych, ale spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Z reguły wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze należy rozgrzać, na co przeznaczana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność i ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu mieszkania jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zalet z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada sporo różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu budynku i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.