Biuro rachunkowe i Księgowość online

Optymalizacja witryn na WordPress
17 września, 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość online

Czy warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet korzystania z usług biura rachunkowego jest wiele. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że zdobywa się styczność z wykształconym profesjonalistą, to również wysokiej klasy obsługę. Choć w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia obrotów i sald lub kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad prawidłowością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy finansowe sprawozdania, a do tego przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się aktualizuje, z tego względu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Uważna obserwacja oraz szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały właściwą strukturę, kompletne informacje oraz utrzymują konieczny porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Co więcej klienci biura rachunkowego zwykle uzyskują dostęp do informacji, a do tego pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać pracuje w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, które ułatwią prowadzenie firmy.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje przedsiębiorstwa wykazywane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z uwagi na to są najważniejszym elementem pracy . Wśród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty trafiały w komplecie oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Najistotniejsze, żeby klient dostarczał dowody szybko, żeby księgowa mogła przeliczyć je we właściwym czasie.

Metoda udostępniania dowodów do biura rachunkowego zwykle zależy od jego działania. W niektórych konieczne jest przesyłanie dokumentów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty należy przynosić wprost do biura , w innych wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem albo wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe z reguły używają programów księgowości elektronicznej. Ich bazową zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość pozwala na wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy przechowywane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Oprócz tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet usprawniają kontakt między biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Co więcej programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program bardzo często oferują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i porady techniczne. Tego typu programy są ciągle aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość online, a także możliwościom w kwestiach dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Poza tym większość biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych albo wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo cennym plusem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi przejmować się nowościami w przepisach lub  przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.