Jak robić dobre strony www

Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie
Styczeń 31, 2018
Hermes Wynajem autokarów przewozy autokarowe w kraju i za granice
Wynajem autokarów wycieczkowych – jak zorganizować wyjazd służbowy
Grudzień 27, 2018

Jak robić dobre strony www

Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Obecne czasy to ciągły rozwój kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, ciągle rozglądają się za czymś nowym i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Zakupywanie wartościowych towarów to również, ale pozostają przecież też detergenty, jedzenie – słowem to, co jest nam nieodzowne do egzystencji. Dużo osób życie spędza w nieustannym biegu i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Rozwiązaniem może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.
Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie sporo modelowych osób, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Zakupy załatwiają w supermarkecie dwa razy w miesiącu, by odjąć sobie notorycznego wybywania po kluczowe produkty. Teraz przykładowe sieci idą zdecydowanie dalej i gwarantują takim osobom dostarczenie asortymentu do miejsca zamieszkania.

Przeanalizowana już problematyka tyczy się przede wszystkim jednostek zapracowanych, przebywających latami w miejscu pracy. Robi im się źle, jak powinni udać się na świąteczny shoping. To właśnie oni ochoczo sięgają wówczas po e-sklep i hurtowo nabywają niespodzianki dla bliskich. Tym samym – stają się oni naszą grupą docelową, i co widać w analizie – dosyć sporą.

Znamy już fundamentalny cel założenia sklepu online, teraz należy przekalkulować jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy mieć wymagań z księżyca. Jeśli sklep internetowy ma Wam przynieść określone profity, w takiej sytuacji wychodzimy od tzw. analizy SWOT. Przeanalizowanie mocnych oraz gorszych stron, widoków i niebezpieczeństw to całkowita podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego nowego sklepu, jak również rywalizujących podmiotów. Powinniśmy dowiedzieć się jakie parametry generują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

Następnym etapem jest określenie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Otwarty przez nas sklep online może być skierowany do Klienta uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu dziedzin towarów, lecz również dla przykładu zapraszać do sklepu w głównej mierze płeć piękną, z powodu licznej oferty kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie zbadajcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Jest taka możliwość, że będziesz musiał na początek ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Pamiętajcie, iż założenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

W kwestii otwierania własnej firmy, obligatoryjnie należy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.

Jeśli Twoja firma już działa, musisz tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

Bardzo ważna sprawa dotyczy produktów. Kiedy już podejmiemy decyzję czy nastawiamy się na coś wyspecjalizowanego, z ekskluzywnej działki, czy też produkty bardziej ogólne, produkowane na olbrzymią skalę, skupiamy się na właściwym dobraniu dostawcy. Solidność, punktualność i wiarygodność, to być lista walorów, na jaką trzeba mieć baczenie. Rzecz jasna na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Załatwiłeś dystrybutora ? W kolejnym kroku powinniśmy zatroszczyć się o informacje dotyczące produktów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie ?

Zagłębiamy się w tej chwili w kwestię pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to wtedy należy skierować uwagę na unikalne opisy – łatwo do zapamiętania dla Klientów, lecz oprócz tego – usprawnione pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google oceniła naszą jakość pozytywnie. W przypadku skopiowanych treści – nasza wyrocznia oceni Was negatywnie i nie zapewnimy sobie odpowiedniej lokaty w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Sprawy związane z produktami już za nami – pora na zagwarantowanie określonych systemów płatności. Do popularnych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia trzeba też zagwarantować Klientom uregulowanie należności przy odbiorze i z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Zamysł jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy naszkicowany plan działania i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Niektórym starczy nawet darmowe oprogramowanie, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być dostarczona w pakiecie z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeżeli tak nie jest – to wtedy będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania, nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W kwestii hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hositngów – mają one zbyt wiele restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

Strony internetowe

Komentarze są wyłączone.