Sklep internetowy założony przez WordPress i WooCommerce

Okna energooszczędne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja witryn na WordPress
17 września, 2020

Sklep internetowy założony przez WordPress i WooCommerce

WordPress, jako obecnie jedna z najpopularniejszych i często wykorzystywanych platform do tworzenia witryn WWW posiada również dodatkową zaletę. Najciekawsze funkcje dołączane są we wtyczkach, a za pomocą wtyczki WooCommerce to także doskonałe narzędzie do zaprojektowania własnego sklepu internetowego. Ze względu na to, że WordPress funkcjonuje poprzez własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest nietrudny we współpracy dla użytkowników i umożliwia projektowanie stron i sklepów internetowych bez potrzeby wykorzystania rozwiniętej wiedzy programistycznej.

WooCommerce jest w pełni połączoną z WordPressem wtyczką, jaka przemienia stronę na WordPressie w profesjonalny e-sklep. Jej obsługa, szczególnie że jest też po polsku, jest w sumie łatwa i daje dużo opcji. Za jej pomocą można wstawiać produkty, opisy i szczegółowe dane, zdjęcia, ceny, a nawet stan magazynowy. Z kolei klienci sklepu zyskują funkcję koszyka i w prosty i bezpieczny sposób kupić oferowane produkty.

Dlaczego warto budować sklep internetowy poprzez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce powstała dla użytkowników WordPressa, co oznacza, że jest dopasowana do jego funkcjonalności, a jej procedura dodawania jest bardzo łatwa. Co więcej duża liczba szablonów i motywów jest zupełnie kompatybilnych z WooCommerce, a więc oprawa graficzna, elementy układu albo funkcjonowanie sklepu internetowego na WordPressie jest proste do ulepszania. Wystarczy niewielki zakres wyobraźni i wiedzy, by zbudować sklep internetowy dostosowany do potrzeb, a obok tego interesujący wizualnie i przyjazny dla użytkowników.

Co tak samo istotne, zakładając e-sklep poprzez WooCommerce i WordPress posiada się całkowitą kontrolę nad sklepem. To wyróżnia WooCommerce w zestawieniu do e-sklepów abonamentowych, to łatwe  zmiany wyglądu i funkcjonalności sklepu, dzięki wsparciu specjalistów. E-sklepy na WordPressie są tak popularne, że w celu rozwiązania kłopotu można nie tylko zwrócić się o wsparcie specjalizujących się firm, ale także szukać na grupach, na forach czy blogach pomocy ekspertów i osób, które wcześniej spotkały się z takim samym problemem.

Pozytywem WooCommerce jest także to, że posiada ogromny zakres zaawansowanych dodatków. Popularność sklepów internetowych na WordPressie przekłada się na to, że developerzy bezustannie tworzą nowe wtyczki i dodatki dedykowane WooCommerce. To oznacza, że jeśli sklep wymaga jakiejś funkcjonalności, z reguły wystarczy zobaczyć dostępne rozszerzenia i bardzo prawdopodobne jest to, że pasujące do potrzeby do pracy pożądane rozszerzenie można podłączyć od dawna. Oprócz tego WooCommerce często modyfikuje konflikty pomiędzy wtyczkami i szablonami w trakcie aktualizacji.

Otwarcie sklepu internetowego poprzez WordPress

Zainstalowanie WooCommerce do WordPressa jest zupełnie nietrudne. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek wyszukać WooCommerce. Po aplikacji wtyczki, w pasku administracyjnym pojawiają się nowe funkcje, dzięki którym możliwe jest dodawanie produktów, kierowanie zamówieniami albo płatnościami i przechowywanie danych o klientach. Poza tym dostępne są np. raporty, statystyki i analizy sprzedaży.

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie opcje WooCommerce są zupełnie darmowe. Chociaż bezpłatna wersja oferuje wiele, niektóre przydatne w e-sklepie funkcje mogą wiązać się z kosztem. Między innymi płatne rozszerzenia dotyczą możliwości płatności online, integracji z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. sklep na Facebooku), Allegro, albo rozbudowanych funkcji mechanizmów ofert czy rekomendacji. Większość płatnych rozszerzeń posiada darmową wersję, jednak może być tak, że do najlepszego funkcjonowania sklepu na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Bezpieczeństwo i wsparcie sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to istotna kwestia. Sam WooCommerce oraz WordPress są nadal poprawiane przez twórców, dlatego są oceniane jako narzędzia bezpieczne. Problemem mogą okazać się jednak inne wtyczki, które nie w każdym przypadku są całkowicie kompatybilne, za sprawą czego mogą w pewnym stopniu tworzyć dojście do witryny. Z tego powodu, należy instalować umiarkowaną ilość rozszerzeń, głównie tych najbardziej koniecznych do stworzenia sklepu. By zagwarantować bezpieczeństwo sklepu internetowego stworzonym przez WordPress i WooCommerce warto stale aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje zazwyczaj mają na celu wyeliminowanie błędów i luk. Poza tym dojście do panelu administracyjnego i serwera FTP powinien mieć głównie właściciel sklepu i ewentualnie administratorzy wsparcia technicznego. Ponadto hasła muszą być zawsze bardzo skomplikowane, by gwarantowały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Należy także wybrać rzetelny hosting z tworzeniem kopii danych oraz wsparcie profesjonalistów. Pomoc techniczna może być nieoceniona, kiedy pojawi się przeszkoda, z którą ciężko będzie poradzić sobie samemu. Obok współpracy z fachową firmą, jaka zajmuje się pomocą techniczną do WordPressa, wiele rozwiązań problemów znajduje się na forach internetowych lub na grupach. Niekiedy wystarczy zostawić w takim miejscu pytanie i poczekać na odzew. Jeśli jednak kłopot wymaga szybkiej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklep internetowyBlackSoft sklepy internetowe

Komentarze są wyłączone.