Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

W jaki sposób wybielać zęby, żeby uzyskać pożądany skutek?

Wybielanie zębów, głównie fachowymi sposobami od stomatologa jest oceniane jako najlepszy ze efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę metody, da się w krótkim czasie wypracować biel zębów lepszą o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających ze względu na włączenie do posiłków np. kolorowej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, które wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą kawa, soki albo niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było usuwanie efektów zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać fachowe wybielające zabiegi w klinice stomatologicznej, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najbardziej fachowe przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wytworzonymi do tego nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania przynosi świetne efekty w krótkim czasie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, która oferuje satysfakcjonujące i trwałe efekty nawet po jednym zabiegu wybielania zębów. Co więcej ten typ zabiegu niszczy do 97% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz pomniejsza stany zapalne przyzębia, a także wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, chociaż najsilniej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Ponadto również natężenie lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Inne metody wybielania

Wielu ludzi marzy o cudownym i śnieżno – białym uzębieniu. Z tego powodu wszędzie dostępne są odmienne metody wybielania, na jakie można wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna wybielające pasty . Całkiem nieźle eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Równie popularne są paski, lakiery i żele wybielające do samodzielnego nakładania. Są one dostępne na przykład w aptece, jednak zazwyczaj to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że świetnym sposobem wybielania zębów jest pełne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia wybielenie zębów. Kolejnym sposobem możliwym gabinecie dentystycznym są również wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dostosowywane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent sam aplikuje nakładki po wizycie u dentysty i korzysta z nich zgodnie z wytycznymi dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, żeby wybielanie było skuteczne i bardzo bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Jak obecnie wiadomo wszelkie domowe metody, chociaż odrobinę działają, tak naprawdę rysują szkliwo i szybko drażnią dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy oceni, jaka technika spośród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Oprócz tego zobaczy zdrowie jamy ustnej i dowie się, czy przed wybielaniem niezbędne jest najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy upewnić się, żeby pochodziły one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające lepiej kupić w wypróbowanych punktach albo z polecenia stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego lepiej wybrać fachowe wybielanie u dentysty. Tym sposobem mamy pewność, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż pojawiają się skutki wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą da szybki efekt, jednak należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu należy również stosować tzw. białą dietę, żeby nie popsuć świeżo osiągniętego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie trwały.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień wynikających z diety odkrywa naturalny odcień zębów, a te nie zawsze są do końca białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład w wyniku przyjmowanych leków lub w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy doskonałej bieli produktami wybielającymi zęby z drogerii, ani profesjonalnym wybielaniem u dentysty.

Co, kiedy wybielanie zębów nie daje efektów? Wtedy decydujemy się inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Skutecznym rozwiązaniem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Oprócz tego, że możemy wybrać ich kolor według potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać również niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Dlatego też należy przed wybielaniem porozmawiać z dentystą, żeby stwierdził, jaka technika będzie skuteczna.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.