Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z Was słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego na czym polega hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą indyjskiej religii, jednak w ogóle to określenie nie wiąże się z mistycyzmem jak i magią. Hirsutyzm to dolegliwość która dotyka wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin opisujący po prostu nadmierne owłosienie. Panowie także mogą być narażeni na tą chorobę, choć spora liczba mężczyzn nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla kobiet jednakże to absolutny koszmar.

U pań zapadających na hirsutyzm włosy rosną w wygórowanej ilości na nietypowych częściach ciała – w okolicach bikini, na dolnych partiach ciała i co gorsza na brodzie. Musicie przyznać, że włosy na atrakcyjny, dziewczęcej buzi nie wyglądają atrakcyjnie i ponętnie. A generalnie każda z pań marzy o tym by być pociągająca i stylowa.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bez bólu likwiduje nadmierne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to środek bezpieczny, w szczególności rekomendowany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej rzadkiej choroby, wywierając wpływ na wygodę pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, koniecznie zapoznaj się z poniższym przewodnikiem informującym o procesie epilacji, jak i choroby nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm objawia się przesadnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U pań z tym schorzeniem, czarne włoski wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale również na brodzie, co nie wygląda atrakcyjnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako problem kosmetyczny. Bywa, że jest rezultatem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u ładnej 100% kobiety pojawia się wąsik? Żeński organizm uwalnia równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony płci męskiej. Czasami możliwe jest, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wydzielać zbyt dużo hormonów płci męskiej. Wynikiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w innych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za rozwój zbędnego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej mogą odpowiadać także sterydy (stosowane w różnych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku zauważenia pierwotnych śladów hirsutyzmu zaleca się wizytę u ginekologa. Po głębokim zbadaniu stwierdzi on diagnozę i zaaplikuje stosowne środki, lub powie, że zbytnie owłosienie jest wyłącznie defektem kosmetycznym. Wówczas najefektywniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem dedykowanym wyłącznie do osób cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i mężczyźni, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Tak prawdą jest, że epilacja laserem w całości likwiduje włosy z jakiejkolwiek części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy utrzymują, że jest to zabieg bezbolesny. Należyte ustawienie aparatury do natury skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas każdej wizyty. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrwałe są Twoje włosy. W każdym razie efekt ostateczny jest taki – całkowite usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi techniczna nazwa) laser przesyła wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest długotrwałe uszkodzenie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Wywołane jest to etapem rozwoju włosa. Promień laserowy wchłaniany jest wyłącznie przez włosy, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie dostaną wymaganej ilości emitowanych promieni właściwej do ich naruszenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włosy zostają zredukowane.

Jak mówi wiele osób, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy rosnące na twarzy zanikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że dziewczyny cierpiące na hirsutyzm preferują tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich osób, u których nadmierne owłosienie przynosi spore kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie czekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnej wygody? W takim razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, salon dostarcza specjalistyczną depilację laserową przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Chcesz mieć piękną i zadbaną skórę? My Ci w tym pomożemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.