Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozrostu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które usuwają przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie powstała możliwość poznania efektu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo DSD można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi zespoić się z kością, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego pozbywa się do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w gabinecie stomatologicznym jest całkiem wygodny i nie pożera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez problemu regulować natężenie światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć także przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.