Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozkwitu technologii i technik używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które eliminują przebarwienia i korygują kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na końcowy efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można wykonać mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał parę miesięcy, bo wszczepienie implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zespoić się z kością, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą u dentysty

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie widoczniejsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a przy okazji usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest niezwykle wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować siłę światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić także przy użyciu koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.