Klinika stomatologii Estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w trakcie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które usuwają przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie powstała możliwość poznania rezultatu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można zastosować mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. Niestety dotąd, choć implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, bo wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a obok tego eliminuje do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może swobodnie regulować natężenie światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić też za pomocą koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na zęby. Dzięki nim da się ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatologia estetyczna

Komentarze są wyłączone.