Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy i w podróży.
Wrzesień 25, 2019

Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie maleje, co sprawia, że robi się ona wiotka oraz powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy chciałyby zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak te działania przeciw starzeniu się to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody stają się mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie opiera się na energii ultradźwięków, które są emitowane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być też stosowana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest świetną metodą zmniejszania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma negatywnego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych substancji czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę oraz kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dobrane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wpuszcza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a następnie rozciera delikatnym masażem, co przynosi pożądane oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: policzki, czoło, linia brwi, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może być zbyt ciężka, żeby utrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i z reguły mają one długość około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, jest bardziej dokładna oraz znacznie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma na celu zwiększenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności , jak wielką część twarzy i szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne rezultaty trzeba czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.