Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto zadbać o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna oferuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, specjalista pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki wymagają doszlifowania. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, skomponowane  skomponowane z kilku materiałów. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko skorygować zgrys. Co druga osoba marzy o doskonale białych zębach. Istnieje mnóstwo alternatyw by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przez światło lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Innym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od fachowca. Najczęściej nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie zalecane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.