Kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Wybieramy wygodny materac do dużego łóżka
31 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, a także potwierdzenie odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą zdolność prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie gwarantuje uzyskanie wszystkich koniecznych dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które powiększą zdobyte zdolności. Żeby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Głównym wymogiem obok posiadania tradycyjnego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Z kolei badania lekarskie i psychologiczne można wykonać po szkoleniu lub w jego trakcie.

Dla kogo szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje zwłaszcza osoby, które zamierzają prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi odznaczać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy wszystkie te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej i gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są również pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając takie uprawnienia można również prowadzić bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został przygotowany w taki sposób, by przygotowywał kierowcę na trudne sytuacje w ruchu drogowym i unikania kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów i osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, w których realna jest strata kontroli nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy ulepszają swoje umiejętności, których potrzeba do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, które są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym elementem jest również utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie podstawą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dopełnieniu wszystkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat i prawo jazdy właściwej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przygotowanie formularza zgłoszeniowego. Potrzebne szkoleniowe materiały i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i przekazuje fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na doświadczeniu i wiedzy, które szczegółowo przekazują kursantom. Przygotowany program szkolenia dzięki świetnej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do poruszania się w ekstremalnych warunkach. Nauka zgodna z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy i odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

Komentarze są wyłączone.