kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki bez zaświadczeń
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

kurs na pojazdy uprzywilejowane

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, a także dokument ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto niezbędne są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą zdolność prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie zapewnia zdobycie wszystkich koniecznych dokumentów. Dla kierowców, którzy uzyskali uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które rozwinąć zdobyte kompetencje. Aby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Podstawowym wymogiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Natomiast badania lekarskie można przejść po zakończeniu szkolenia albo w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga przede wszystkim osoby, które planują prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z podniesionym ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się wszystkie te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej i gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje także kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, oraz innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając takie uprawnienia można również kierować bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program szkolenia kierowców

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony w taki sposób, by nauczył kierowcę reagowania na ekstremalne sytuacje w ruchu drogowym i unikania kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje większe bezpieczeństwo zarówno swoje, jaki i pasażerów oraz osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie demonstruje niebezpieczne sytuacje, gdzie realna jest utrata panowania nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy ulepszają swoje zdolności, potrzebnych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające ułożono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, które są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym segmentem jest również utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które jest podstawą do uzyskania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy właściwej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest przygotowanie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne szkoleniowe materiały oraz egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Także wykonanie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe i dostarcza fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na wiedzy i latach doświadczeń, które cierpliwie przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia za pomocą znakomitej organizacji i użyciu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do jazdy w ciężkich warunkach. Nauka zgodna z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy i odpowiedzialnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane szkolenie

 

Komentarze są wyłączone.