Adwokat rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Praca w biurze rachunkowym
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie zbędnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu?

Co tak naprawdę będzie odbywało się podczas procesu sądowego? I czy trybunał wymierzy w naszą stronę wyłącznie niekomfortowe pytania? Jakim sposobem przyszykować się do postępowania, ażeby otrzymać rozwód? Rozpocznijmy od tego, że obecnie procesy rozwodowe bynajmniej nie są niczym wyjątkowym. Sporo ludzi z czasem widzi swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii dopasowania partnera. Czasami partner oszukuje, nadużywa napojów wyskokowych czy innych środków odurzających czy pastwi się psychicznie. W takiej sytuacji każdy z nas ma uzasadnienie, aby złożyć pozew o rozwód oraz wypatrywać pozytywnego werdyktu trybunału. Czyhanie na holu w sądzie na rozpoczęcie procesu na pewno jest niesamowicie stresujące. Absolutnie nie ma się jednak czego bać. Wystarczy mieć podstawową wiedzę w kwestii tego, kto oraz o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeśli wiemy, że sami niestety nie damy sobie rady, możemy wtedy udać się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam zgromadzić wszystkie obligatoryjne dokumenty.

Rozprawę w kwestii rozwodu przeprowadza niezmiennie trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią prowadzącym, a dwaj po bokach – to prawnicy ławnicy. Postępowanie będzie odbywało się bez uczestnictwa widowni, także z wyjątkiem sędziów, partnerów oraz pełnomocników nikogo poza tym w ogóle nie powinno być podczas rozprawy. W ogóle nie musimy się więc zadręczać, że znajoma z firmy dowie się nazbyt dużo o naszym małżeństwie bądź o tym, co dzieje się z naszymi dziećmi. Następnymi szczeblami procesu są: wypytywanie małżonków, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie współmałżonków oraz w końcu – ogłoszenie werdyktu.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zawsze startuje od zadawania orientacyjnych pytań. Czy partnerzy prowadzą solidarnie dom? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); jak prezentuje się sytuacja z dziećmi? (oraz czy są dorosłe, kto obecnie pełni nad nimi opiekę, jeżeli matki czy ojca w niniejszym domu w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się względem któregoś z partnerów procesy rodzinne? I czy istnieje w ogóle jakakolwiek sposobność na uratowanie związku? Po tychże pytaniach trybunał przechodzi do odpytania najbliższych. Ma możliwość to zrealizować na wstępnej rozprawie bądź dopiero na następnej. Na początku odpytywani są obserwatorzy strony powodowej, a później – strony pozwanej. Od ilości świadków uzależniona jest liczebność rozpraw, a każdy z małżonków ma możliwość pytać o konkrety. Kiedy wszyscy będą już przesłuchani, w takiej sytuacji trybunał przechodzi do wysłuchania partnerów. Mogą oni ukazać własny stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co rzekł któryś ze świadków wydarzeń bądź sam małżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na tym szczęście dziecka, zwłaszcza małoletniego
  • Pozostawałoby to w rozbieżności z zasadami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie wyłącznie odpowiedzialny małżonek, m in. ten który dopuścił się niewierności (drugi partner musi przejawić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W wielu postępowaniach potrafi pomóc nam adwokat, zwłaszcza jeżeli zmierzamy do tego, aby trybunał zawyrokował winę jednej ze stron za rozkład małżeństwa. Mamy szansę się także do niego udać w takiej sytuacji, jeżeli: strony miały ogólnodostępny majątek, a jedno z nich ma działalność gospodarczą w stanie ruiny; chcemy, ażeby były zasądzone alimenty na drugiego partnera czy na najmłodszych członków rodziny; chcemy posiadać całą władzę rodzicielską czy chcemy pozostałej stronie uszczuplić kontakty z dzieckiem; okoliczność potrzebuje orzeczenia sposobu wykorzystywania ze wspólnego lokalu, jego przydziału bądź przydzieleniu go jednemu z partnerów; powinno się zasądzić podział pełnego dobytku. Adwokat potrafi nam pomóc nie wyłącznie w przypadku rozwodu, lecz także w trakcie separacji. Warto mieć na uwadze, że rozwód oraz separacją to dwie różne rzeczy, jakie choć są pokrewne, lecz różnią się rezultatami. Wyrok sądu o rozwodzie powoduje, że małżeństwo przestaje funkcjonować. W sytuacji separacji związek nadal działa formalnie. Osoby, jakie wskazały w sądzie na separację, z dowolnych względów bynajmniej nie pragną zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są bogobojne bądź mają na wychowaniu młodociane dzieci. Istnieje także coś takiego, jak separacja praktyczna, gdzie mąż oraz żona mieszkają rozdzielnie, zatem nie zasiedlają tego samego lokalu.

O czym warto pamiętać?

Obligatoryjnie trzeba mieć ze sobą wszystkie wskazówki obciążające drugą stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu całkowitej winy. Mogą to być zdjęcia, wiadomości z telefonu, wiadomości internetowe czy materiały audio-wizualne. Trzeba pokazać, że małżonek, m in. dopuścił się zdrady lub wciąż nadużywa trunku. Skoro staniemy przed sędzią nie mając dowolnych dowodów w takiej sprawie (czy nie mając obserwatorów zdarzeń) osiągnięcie rozwodu może przebiegać niezwykle mozolnie. Orzeczenie sądu będzie opierało się na wysłuchaniu stron i świadków. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego pełnomocnika, to kliknij w ów odsyłacz – Rozwody

Komentarze są wyłączone.