Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji

filmowanie z powietrza filmowanie z drona filmowanie dronem firma
Kompleksowe usługi filmowania z powietrza
Kwiecień 21, 2017
dj na wesele bydgoszcz dj na uroczystości dobry dj
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
Kwiecień 26, 2017

Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

Niezawodne zakręcarki dla zwykłych i wymagających produktów

W przemyśle konsumpcyjnym wyjątkowo ważne jest szczelne zamykanie wyrobów. Przede wszystkim – artykuł nie spływa z butelki lub słoika, m. in. w czasie transportu. Po drugie – o wiele dłużej utrwala atrakcyjny smak i zapach, co dla Kupujących jest właściwie najważniejsze, kiedy „przetrząsają” regały z mnóstwem produktów (częstokroć kilkunastu rozlicznych marek). I po trzecie – można go bez wątpienia porcjować w ten sposób, by ogólnie rzecz ujmując nie było go ani zbyt dużo ani za mało. Generalnie rzecz biorąc zakręcarki, ponieważ takim sformułowaniem tytułuje się urządzenia zamykające, przykładowo weki i butelki, koniecznie muszą spełnić bardzo dużo przeróżnych zaleceń, aby były dopuszczone do produkcji. W ostatnim czasie jeszcze bardziej zwrócono uwagę na pakowanie wyrobów wyjątkowo wrażliwych, m. in. świeżego mleka i zbudowano maszyny Ultra Clean i aseptyczne. Ich przeznaczeniem jest dokładne zakręcanie butelek PET z jednodniowymi sokami, artykułami mlecznymi i wodą mineralną.

Jeżeli mamy na względzie maszyny zamykające wyroby w pojemnikach, to można wyodrębnić:

Zakręcarkę butelek – w owym przypadku możemy wybrać zakręcarkę karuzelową, z kilkoma głowicami w jednej linii, z samodzielną głowicą albo wieżę zakręcającą. Takiego typu zakręcarki działają bez zarzutu nie tylko w przemyśle spożywczym, lecz także przemyśle drogeryjnym, winiarskim oraz aptekarskim.

Zakręcarkę słoików – tu głowica zakrętarki jest znakomicie dostosowana do tradycyjnych przykrywek słoików. Na początku maszyna odprowadza nadwyżkę powietrza, zaś później zamyka je zgodnie z koncepcją twist-off.

Zakręcarkę do metalowych puszek – są idealne przy zamykaniu owalnych konserw, które zostały zrobione, np. z aluminium.

Kiedy chcemy dostosować optymalną głowicę, wówczas powinniśmy wziąć pod uwagę głównie surowiec, z którego skonstruowane jest opakowanie. W takim przypadku artykuł zostanie w idealnej porcji umieszczony w butelce lub metalowej puszce. Zamykarki mechaniczne posiadają niezwykle mocną konstrukcję, która zapewnia ludziom bezpieczeństwo. Incydentalnie ulegają awariom, jeśli są właściwie używane i konserwowane. Zamykarki to urządzenia, których forma nieustannie „się rozwija”, ponieważ systematycznie powstają bardziej nowatorskie opakowania o rozmiarach innych niżeli poprzednie.

Selekcja zakręcarek ze względu na rodzaj

Mówiąc w skrócie zakręcarki możemy poklasyfikować na te z pojedynczą głowicą, z kilkoma lub kilkunastoma głowicami, zakręcarki linearne oraz maszyny do opakowań o niewielkich i średnich pojemnościach. Zakręcarki z jedną głowicą można tymczasem zróżnicować na automatyczne (same ściągają nakrywkę) oraz półautomatyczne (zakrywkę musimy nałożyć ręcznie). Zamykarki wielogłowicowe, przykładowo kręcące się wokół centralnej osi, zawierają od 3 do 24 głowic i mają opcję pracować na liniach o znacznej skuteczności, ze zbiornikami niezmiernie delikatnymi oraz w takiej sytuacji, kiedy w pojemniku towar styka się z krańcami pojemnika. Ostatni wariant jest poświęcony bardziej dla sektora aptecznego i chemicznego (na potrzeby zakręcania chociażby wyjątkowo małych ilości towaru). W przypadku urządzeń linearnych zakręcanie toczy się nierównomiernie – kilka albo kilkanaście głowic równolegle zakręca pojemniki z towarem. Kapslownice doskonale sprawdzą się na potrzeby zamykania wody mineralnej w butelkach PET i butelkowanego piwa. Rzeczywiście zamykarki są niezmiernie istotnym segmentem na linii wytwórczej, mimo że nie wymagają w praktyce żadnego dozoru. Dzięki zamykarkom znakomitej jakości zauważalnie podnosi się ekonomiczność produkcji. Zamykarki mamy opcję założyć „od zera” (biorąc w rachubę, przykładowo artykuł do jakiego ma być przystosowana oraz sumę zamykanych opakowań w ciągu godziny).

Pozostałe urządzenia wykorzystywane w toku masowego generowania produktów

Do dodatkowych urządzeń, przy użyciu których powstają kompletne linie przerobowe, możemy zaliczyć: maszyny do nakładania etykiet, maszyny nalewające produkt, dozownice i napełniarki, kontrolery, maszyny do załadunku i rozładunku, miksery i kartoniarki. Wszystkie wyszczególnione maszyny mamy szansę wyposażyć w dodatkowe opcje, przykładowo w aplikatory koloratek. Typowy proces produkcji rysuje się nam mniej więcej tak: wysterylizowane pojemniki natrafiają na linię wytwórczą, są zliczane i właściwie rozmieszczane. Maszyny do rozlewania produktu uzupełniają wysunięte opakowania produktem, natomiast zakrętarki nakrywają szyjki dobrymi wieczkami. Wkrótce pozamykane artykuły wchodzą, przykładowo do maszyn pakujących na palety. W każdej gałęzi proces masowego generowania produktów będzie prezentował się trochę inaczej, bowiem jest on uzależniony od typu artykułu. Zatem do kremów są stworzone inne rodzaje maszyn, zaś do wina oraz kolejnych napojów monopolowych – inne.

Jeżeli zainteresował Cię powyższy materiał, kliknij w link z boku – Zakręcarki butelek – a zapewne odkryjesz to, czego właśnie poszukujesz.

Komentarze są wyłączone.