Kurs pływania dla dzieci Toruń

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Styczeń 29, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
Luty 15, 2019

Kurs pływania dla dzieci Toruń

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych pociech, prezentują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich ciekawym przeżyciem. Jest to też fantastyczna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą ogromny stres, zarówno dla rodzica jak i naszego skarba. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w zajęciach. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy szkrab powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest dużą ilością nowych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, poza tym mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się w trakcie wypoczynku wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia pomagają też w zawieraniu przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki zauważą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko dobrych stron. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.