Malowanie bawialni- artystyczne dekoracje

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – znajdź Odbiorcę z Twojej miejscowości
Sierpień 16, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED na imprezy sportowe wynajem sprzedaż
Grudzień 15, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Brzdące kochają gry. Podczas gier nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to ciekawy pomysł na spędzenie wolnych chwil. Są one doskonałą alternatywą huśtawek w parku, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy stworzyć pomysłowe miejsce zabaw dla szkrabów, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak istotny jest profesjonalny wybór kolorów oraz tematów przewodnich występujących w salach zabaw. Ściany można na dodatek upiększyć za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biel jest idealnym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w świecie brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój malucha: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest przemyślany wybór barw i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Na uwadze trzeba mieć to, że to jakich barw używa maluch podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj przedstawia jego nastrój. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Ciekawe murale bardzo często widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Jest w czym wybierać. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na aranżację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy pomysłowość dziecka. Malunki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeśli wybierzemy jako motyw dominujący rysunku na przykład: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Najlepiej, gdy opatrzone są odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi ich jakość. Idealnie sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, iż wśród maluchów są też alergicy. Dlatego tak znaczący jest dobór niezagrażających produktów.

Plusy

Zastosowanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal bawialni to świetny plan na zaistnienie na tle konkurencji, a obecnie ma to kluczowe znacznie. Dzieci zwrócą uwagę na interesujące rysunki,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zakamuflować jej niedostatki. Wprawieni artyści mają w zanadrzu wiele technik, które uatrakcyjnią przestrzeń, jedna z nich jest efekt trójwymiarowości.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych oferuje swoje usługi. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest też w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.