Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Płaski brzuch odchudzanie toruń modelowanie ciała zabiegi
Płaski brzuch, czyli jak się odchudzać
Kwiecień 5, 2017
Adwokat Toruń kancelaria adwokacka alimenty na dziecko
Kiedy trzeba płacić alimenty? Pomoc profesjonalnego adwokata
Kwiecień 8, 2017

Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy wiemy z doświadczenia, iż wyśmienite imprezy to takie, które mówiąc w skrócie nie są przewidziane w każdym najdrobniejszym szczególe – więc dużo rzeczy zwyczajnie dzieje się spontanicznie. Nieraz jest tak, że im bardziej jesteśmy negatywnie nastawieni i nie chcemy iść do przyjaciół, wtedy impreza jest tym bardziej atrakcyjna. A jeśli wszystko staramy się zaplanować 7 dni wcześniej (kobiety fundują sobie niekiedy „odlotowe” ubrania z takiej okazji i dobierają makijaż), to prywatka okazuje się okropnie nudna i pragniemy natychmiast z niej wyjść. Osoba, jaka jest pomysłodawcą nie jest w stanie w pełni przewidzieć wszystkich wydarzeń, może jedynie zaproponować jakieś ramy, m in. że o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra osoby zaproszone będą pić szampana na ulicy oraz obserwować piękne fajerwerki. Jego priorytetowym zadaniem jest zawsze to, ażeby niczego przybyłym gościom nie zabrakło. Kapitalnym pomysłem jest stworzenie odpowiedniej ramy muzycznej, np. na imprezie będzie grał słynny DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Rozplanowanie imprezy nie opiera się zaledwie na zawiadomieniu przyjaciół sms-em i położeniu alkoholu na stole. Właśnie – w przypadku kiedy mamy na względzie zaproszenia. Przesyłanie krótkich sms-ów w stylu: „w sobotę balanga, przyjdź”, „w sobotę widzimy się u mnie, impreza do świtu” bądź „wstąp, imieniny u mnie”, jest delikatnie mówiąc – pospolite. Świetnym konceptem jest więc opracowanie zaproszeń i osobiste ich wypisanie, bądź nadanie wiadomości, ale o troszkę odmiennym wyglądzie, przykładowo:

„W związku z częstymi petycjami ludu, cesarz wszystkich włości król Radosław I, jako że jest panem łaskawym, wzywa na legendarną zabawę pod „Pachnącą Karkówką”, kiedy tylko w niedzielę Słońce zamaskuje się za horyzontem. Koniecznie trzeba posiadać wolne odzienie oraz konkretną porcję dobrego nastroju. Na zabawie wykonywaniem muzyki zajmie się rynkowy DJ, zaś wieczerza skończy się w takich okolicznościach, kiedy wszyscy zaproszeni goście zapadną w błogi sen bądź powrócą do własnych dworów.”

Wyszło ciekawiej, prawda? Na sto procent o wiele więcej znajomych dotrze na dyskotekę po otrzymaniu tej wiadomości. Powinniśmy pamiętać, ażeby krótko mówiąc nie była zbyt podniosła – powinna obejmować konieczną porcję powagi i humoru. Których błędów całkowicie unikać? Taki sms czy zawiadomienie w postaci karteczki nie może nikogo dotknąć. Podarujmy sobie opisywanie kogoś niezbyt miłą ksywką (nawet jeśli na daną osobę w ten sposób mówią inni), notowanie czyichś cech charakteru (zwłaszcza pejoratywnych) i pozostałych podobnych rzeczy.

Jeżeli publikujemy karteczki dla przyszłych gości, wówczas ogólnie rzecz ujmując nie muszą one mieć postaci czystej karteczki zapisanej tekstem. Absolutnie nie muszą to być dodatkowo karteczki zakupione w supermarkecie z artykułami papierniczymi bądź w internecie. Ciekawym zamysłem jest indywidualne opracowanie graficzne zaproszeń, m in. w postaci listu żelaznego rodem z XIV wieku. Wszystko zależy oczywiście od charakteru potańcówki, m in. czy przybyli goście będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I w tym miejscu pojawia się pierwszy, i równocześnie najprawdopodobniej najistotniejszy motyw: czy jakiś z przyszłych uczestników posiada alergię albo nietolerancję na wybrane składniki? Jakie są skłonności kulinarne zaproszonych osób? Czy preferują spędzać czas na świeżym powietrzu na leżakach czy podjadać wykwintne dania w dobrej restauracji? Na dobrej zabawie trunek krótko mówiąc nie „przesłoni” smacznego jedzenia, to znaczy, iż wszelkie potrawy muszą posiadać pierwszoplanowe miejsce, a nie czerwone wino czy gorzałka. Każdy bardzo dobrze wie, iż w ogóle nie można pić na tzw. „pusty żołądek”. Nim goście zaczną rozlewać wysokiej jakości napoje wysokoprocentowe, są zobowiązani cokolwiek zjeść. Menu powinno być dostosowane preferencji smakowych, np. jeśli znajoma z tego samego roku ma reakcję uczuleniową na marchewkę, wówczas wspaniale by było, gdyby na stoliku pojawiały się zakąski i główne posiłki wolne od tego warzywa. Jeśli kolega ze szkoły posiada dylemat z nietolerancją glutenu i produktów mlecznych, wówczas trzeba ugotować przynajmniej 2-3 potrawy tylko dla niego. Inaczej bowiem będzie tkwił przy stole i zupełnie nic nie jadł, bądź doniesie własne jedzenie, a na to mówiąc w skrócie nie powinien pozwolić żaden organizator (jeśli zależy mu na tym, żeby wszyscy goście dobrze się bawili). Koszty potańcówki można oczywiście rozbić na wszystkich zaproszonych gości – wraz z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy spośród nich dostarczy zwyczajnie ze sobą napój alkoholowy oraz wcześniej omówione posiłki. Powinniśmy jednakże monitorować, ażeby ogólnie rzecz ujmując nie pojawiło się 30 puszek piwa i jedno wino (lub na odwrót). Co kto przynosi musimy zaplanować na początku.

Jeśli marzysz o tym, by wynająć na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to wejdź w ten link – DJ łódź – a znajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.