Paintball laserowy a tradycyjny

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED na imprezy sportowe wynajem sprzedaż
Grudzień 15, 2017
Chcesz kupić dom? Sprawdź najważniejsze kwestie
Grudzień 31, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Obecnie ludzie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie zadowala nas już tradycyjne wyjście na piwo, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na ciekawą wycieczkę działową zatrudnionych albo wieczór w gronie kolegów paintball. Wybrani fani tej lubiącej adrenalinę walki wybrali laser tag – nierzadko tytułowany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły traktujących o wzroście popularności paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie widzimy niebagatelne rozbieżności między obiema dziedzinami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Zdecydowanie – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga określonej liczby nabojów, która towarzyszy nam w tradycyjnej odmianie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale niezależnie od tego – celowanie przy pomocy wiązki światła ma swoje spore plusy.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia zarówno spotykających się na arenie jak i zgromadzonych. Nie jesteśmy zobowiązani dostarczyć zaawansowanych materiałów zabezpieczających teren, a samej rozgrywce może kibicować publiczność, skupiająca się bardzo blisko epicentrum zdarzenia.

Zastanówmy się teraz – co w kwestii światła, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, zupełnie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy i obserwujący poczują się komfortowo.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich trzeba podkreślić kwestię stroju. Porównując znów do zwykłej wersji paintballa, przyśpieszone bicie serca i świetna zabawa związane są z niezbędnymi zabezpieczeniami oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Zwłaszcza to ostatnie może być kłopotliwe, gdy rządzi odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, a co za tym idzie czujemy swobodę oraz luz rywalizacji.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzły tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się gromada prawdopodobnych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – chociaż przeważnie jest zobowiązany pokazać wymagane specjalne zezwolenie ze strony opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zgadujemy, że wielu czytających przynajmniej raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Teraz laser tag daje nam to, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – w rozgrywce paintballu laserowego nie działa obostrzenie, że po jednym błędzie kończy się wasza przygoda. Brzmi ciekawie, prawda? Jedźmy zatem dalej. Renomowana firma mająca w swoim menu takową rozgrywkę najprawdopodobniej planuje odwzorować broń, stosowaną przez militaria z Polski albo innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Oczywiście prócz sprzętu do strzelania, musimy mieć zamontowane czujniki, które będą informowały o celnym strzale lub eliminacji. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie sprzętu w interesujące rozwiązania, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie batalii i poczucia się jak wprawiony koneser wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag teraz możecie spotkać w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

 

Opisaliśmy już niemało zalet laser tagu. To właśnie one, w zestawieniu ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami prowadzą do tego, iż ten sposób zabawy jest bardzo dobrym planem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w asyście dobranej paczki, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. Obecnie sama balanga w klubie może nie wystarczyć, a taka męska batalia połączy wspaniałą zabawę z dobrze dobraną dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Następnym walorem jest to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Paintball laserowy może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz poprowadzić zaskakującą dla innych lekcję WF-u lub zorganizować dzieciakom kolonie.

To trzeba mieć na uwadze – większość oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a biorąc pod uwagę rosnącą sławę paintballa laserowego, trzeba „zaklepać” sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, należy przyjcie troszkę wcześniej i oswojenie się ze zwyczajami, dominującymi na obszarze obiektu oferującego całość gry. Kiedy już ogarniemy szczegóły, nie będzie sentymentów i ruszy prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.