Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Kwiecień 1, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
Kwiecień 4, 2017

Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Historia dekoracji z papieru

Czym są wycinanki? Przecież zna je praktycznie każdy z nas! Czasami rozcinanie wielorakich kształtów z pstrokatego papieru, magazynów lub kartoników określa się jako „zręczność marnowania papieru”. Mówiąc skrótowo wycinanka pochodzi z obcięcia większej ilości papieru w taki sposób, aby reszta uchowała się w jednym kawałku. Nie tylko przedszkolaki bardzo lubią siedzieć przy stoliku i wycinać różne wzory, natomiast w następnej kolejności doklejać je na ściany lub zawieszać w kuchni. Czy na ślubie i weselu wycinanki mogą być fascynującym dodatkiem? Czy potrafią pełnić funkcję oryginalnej, atrakcyjnej dla oka dekoracji? Oczywiście mogą, lecz muszą być zrobione nadzwyczaj precyzyjnie. Należy używać tylko niesamowicie ostrych narzędzi, np. nożyczek bądź skalpeli. W ubiegłych czasach posiłkowano się nożycami do strzyżenia owiec, gdyż były niezmiernie ostre.

Historia wycinanek, z jakich dzisiaj tworzy się przecudowne dekoracje ślubne, były niezwykle popularne w Chinach (bowiem to oczywiście tam wynaleziono papier). Z fantastycznych, kolorowych wycinanek sporządzano ozdoby do włosów dla pań z dynastii Tang. Za to na chińskich osadach, kiedy kończyły się urodzaje, kobiety zasiadały solidarnie do stolika i tworzyły następnie niezwykłe wycinanki z papieru. Każda panna musiała przyuczyć się z wielu metod ucinania wzorów, gdyż przed zamążpójściem były oceniane jej zdolności. Meksyk był innym państwem, w którym wycinanki papierowe cieszyły się wielką sławą. Wycinano różnorakie wzory z bibuły i następnie wieszano je na sznurach na ulicy. Częstokroć wykonywano to z okazji ożenku, chrzcin lub innych świąt kościelnych. Przystrojone miasteczko musiało wtedy wyglądać bajecznie!

W naszym kraju wycinanki są obecne w sztuce folklorystycznej, praktycznej i modzie. Coraz częściej Młoda Para decyduje się na manualnie wykonywane kartki z zaproszeniem, ozdoby w Kościele, numerki weselnych siedzeń oraz inne dekoracje weselne. Wycinanki z papieru na kilkunastu weselach bynajmniej nie są jedynie nic nie znaczącym tłem, ale niejednokrotnie stanowią nadrzędny motyw. Na przykład w czasie Wielkanocy przewodzą barwne wycinanki z ornamentami kwiatowymi i zwierzęcymi.

Jak zadbać o wyjątkowy design, czyli papierowe dekoracje ślubne

Jest kilkanaście technologii robienia wycinanek papierowych, jednakże do najbardziej modnych przynależą te projektowane manualnie i za pomocą lasera. Pierwsze są strasznie drogie, ponieważ każda pojedyncza wycinanka jest wykonywana na specjalne zamówienie. Niemało czasu trwa opracowanie prototypu, zaś później przygotowanie kilku identycznych egzemplarzy. Wycinanki zrobione za pomocą lasera są znacznie tańsze, jednak ogólnie rzecz ujmując nie mają – jak to się zwykle stwierdza – „duszy”. Na ślub z pewnością dobrze jest dopasować kosztowniejszą alternatywę, jeżeli zależy nam na dopieszczeniu każdego szczegółu.

Fajnym pomysłem są karteczki z życzeniami. Przydadzą się nie tylko na ślub, lecz także na różne okoliczności, przykładowo narodziny dziecka, Dzień Ojca, rocznicę ślubu bądź Walentynki. Na owej kartce można umieścić osobiście skomponowany wiersz i autografy członków rodziny. Te panny młode, które są autentycznie odważne, mogą wykonać biżuterię z papieru, np. „wpinkę” do włosów. W szczególności, iż schematycznie każda kobieta na ślubnym kobiercu ma założone kosztowne błyskotki. Wcale nie chodzi tutaj o skąpstwo, tylko o zaabsorbowanie wszystkich przybyłych gości w nietypowy sposób. Wytworzenie wymienionych dekoracji ślubnych możemy zlecić osobie, która doskonale sobie z tym poradzi.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest wyjątkowym przeżyciem, z tego względu ozdoby weselne powinny być perfekcyjnie dobrane do kanonu, w jakim będzie się ono odbywało. W tym roku spora ilość osób urządza wesele w charakterze industrialnym albo boho. Ten pierwszy opiera się na zastosowaniu „motywów przemysłowych”, zaś zazwyczaj samo wesele ma miejsce w wypożyczonym magazynie albo zniszczonej manufakturze. Za to drugi jest stylem „luźnym”, w jakim triumfują wątki roślinne i powierzchowny chaos. Dystyngowane uroczystości, na których zaproszeni goście przyodziani są w eleganckie garnitury oraz suknie, pomału odchodzą w zapomnienie. Współcześnie królują prawdziwe tulipany we włosach, papierowe kwiatki powieszone w paru miejscach na sali, torty ślubne zaprojektowane w stylu barokowym i przebrania dla przybyłych gości rodem z maskarad. Wszystko w gruncie rzeczy jest uzależnione od naszej inwencji oraz… wytrawnego animatora wesel. Dekoracje weselne obowiązkowo muszą olśniewać, lecz nie taki, który całkiem „zakryje” parę młodą. Przed tak oczekiwanym dniem należy skrupulatnie przemyśleć, czy wszystkie szczegóły są dopięte na ostatni guzik. Zaprojektowania dekoracji krótko mówiąc nie wolno odkładać na ostatnią chwilę.

Jeżeli jesteś zafascynowana przygotowywaniem niezwykłych dekoracji albo chcesz wynająć dekoratora na własny ślub, wejdź w link tutaj – Dekoracje weselne Toruń – a z pewnością znajdziesz wszystkie praktyczne informacje.

Komentarze są wyłączone.