Kubek termiczny dla każdego

Nowoczesne technologie termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Termokubek do pracy lub szkoły
29 sierpnia, 2020

Termokubek najlepszy dla Ciebie

O kubkach termicznych myślimy szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy planujemy nosić ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale też sprawdzają się do noszenia zimnego napoju latem. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Wyśmienity kubek termiczny na kilka godzin zatrzyma ciepło kawy czy herbaty i zimno napoju. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeżeli chcemy dokonać zakup termicznego kubka, warto najpierw przemyśleć kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze bardzo istotny jest materiał jego produkcji. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i trwałość utrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym detalem jest pokrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować temperaturę w środku na odpowiednim poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Należy także zwrócić uwagę na kształt kubka termicznego i jego pojemność. Kubki termiczne o niskiej objętości nie zachwycą na dłuższych podróżach, z tego powodu w tej sprawie lepiej dobrać rozmiar kubka termicznego do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma duże wartość pod względem zastosowania. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne przważnie nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak dobrać od specyfiki pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, które zapewniają długi okres utrzymania temperatury. Możemy zdecydować się na piękny termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej zachowują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie dobry dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być głównie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to z reguły wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, mają sporo kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Łatwo wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w obsłudze. I chociaż mniej czasu zatrzymują zimno lub ciepło i nie są tak trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się też na spacer, gdy szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie myślimy o długim utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest potrzebne, warto kupić kubek termiczny z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się w czasie wycieczki?

Planując długą wycieczkę z reguły patrzymy, żeby kubek termiczny jak najdłużej zatrzymywał ciepło lub chłód napoju w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę jest kubek stalowy. Tego rodzaju kubki termiczne najdłużej wśród innych zatrzymują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno przez wiele czasu. Dodatkowo mają wytrzymałą konstrukcję i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka jest zaledwie jego masa, bo jest on cięższy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W pojeździe musimy bardzo uważać, dlatego kubek termiczny do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i świetnie utrzymuje ciepło lub zimno. Kubki termiczne porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, żeby nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Te kubki są wytrzymałe i przez długi czas zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty z reguły myślimy nad dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne ogromną ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.