Termokubek do pracy lub szkoły

Kubek termiczny dla każdego
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny

O termicznych kubkach myślimy zazwyczaj w okresie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że termokubki nie tylko zachowują ciepło, ale też sprawdzają się do przechowywania chłodnego picia latem. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Wyśmienity kubek termiczny na długo zatrzyma goraco kawy czy herbaty albo chłód picia. Z tej przyczyny z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeżeli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, warto na początek zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów. Po pierwsze najbardziej ważny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego przeznaczenie i parametry zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim detalem jest pokrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Należy też sprawdzić kształt termicznego kubka i jego objętość. Kubki termiczne o średniej objętości nie będą dobre na wielogodzinnych wyprawach, ze względu na to w tej kwestii warto dostosować pojemność termicznego kubka do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma też wartość pod względem zastosowania. Chcemy, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a jeśli chcemy używać go w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny idealny do biura, do pracy

Kubki termiczne często kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy najlepiej jednak dobrać od stylu pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie kubki termiczne, jakie mają dłuższy okres utrzymania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na piękny kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych kolorach i wzorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te krócej utrzymują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być głównie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z uwagi na to najczęściej kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem niedrogie, posiadają dużo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez przeszkód zmieszczą się do tornistra oraz są nietrudne w korzystaniu. I chociaż mniej czasu zatrzymują zimno lub ciepło oraz nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozpadną się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie myślimy o wielogodzinnym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, rozsądniej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki zda egzamin w trakcie wycieczki?

Planując wycieczkę najbardziej patrzymy, żeby kubek termiczny jak najdłużej zatrzymywał zimno lub ciepło picia wewnątrz. Dlatego najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Tego typu termiczne kubki najlepiej ze wszystkich zatrzymują zimno lub ciepło, dlatego że są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Ponadto mają solidną budowę i są odporne na upadki. Wadą stalowego kubka jest jego ciężar, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W pojeździe należy bardzo uważać, z uwagi na to kubek termiczny do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe albo plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są trwałe oraz długo zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty najczęściej myślimy nad ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki ogromną ilość ciekawych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe też cechują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.