Termos obiadowy, niezbędne do pracy i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019

Termos obiadowy, niezbędne do pracy i w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na rynku znajdujemy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to dość długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, jednak znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, wykonane z podwojonych ścian, między którymi jest przestrzeń próżni cieplnej. Ściany są cieniutkie i dzięki temu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest również redukowana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która oprawiona jest warstwą odbijającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasze danie lub nasz w wysokiej temperaturze przez dłuższy czas. Współcześnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, możemy wybierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także zastosowaniem, przykładowo, istnieją termosy tradycyjne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one primo, dużo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, w góry, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzenia dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje pełnowartościowego posiłku, aby móc spokojnie działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że często jest trudno zdecydować. Ogromną role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Istotną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i ze stali, które bez zarzutów sobie radzą. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te szklane nie są tak odporne. Kolejna rzecz jaką należy obadać przed kupnem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką lub hybrydowy. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wycieczkę należy pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; co więcej, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez dłuższy czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.