Termosy Stnaley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz jak go wybrać

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak depilować
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go wybrać ?

Decydując się na podróż trzeba zadbać o dobre przyszykowanie. Szczególnie jeśli wybieramy się w góry albo czeka nas czasochłonne zwiedzanie, warto nie zapomnieć nie tylko o zapakowaniu wody czy prowiantu, ale także spakowaniu zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób uwielbia wyprawy z termosami turystycznymi, które przez długi czas utrzymują ciepło lub chłód herbaty, kawy albo innego napoju. Jakie termosy turystyczne są uważane za najlepsze i z jakiego powodu? Z reguły szczególnie interesującym nas wyznacznikiem jest długość utrzymywania ciepła lub zimna, choć równie istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Pośród bardzo zananych termosów turystycznych wyróżniamy termosy firm Stanley, Thermos oraz Esbit, dlatego warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Wybierając termos turystyczny trzeba popatrzeć na parę istotnych elementów, które zaważą na tym, czy termos będzie dobry w konkretnych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj wygoda, budowa i materiały, z których termos jest wykonany. Im silniej zależy nam na jakości, tym rozsądniej nabyć termosu przygotowanego z najlepszej jakości materiałów, które nie mają szkodliwych substancji i pozytywnie wpływają na właściwe funkcjonowanie termosu turystycznego.

Warto także zastanowić nad tym, by termos był wyposażony w zewnętrzną powłokę, dzięki której mamy gwarancję, że termos nie wyślizgnie się nam z dłoni też w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak długie przewidujemy wędrówki, powinniśmy dopasować pojemność swojego termosu. Z reguły termosy turystyczne można kupić w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im krótsza wycieczka tym mniej pojemny termos wystarczy. Na wielogodzinne wycieczki warto zaopatrzyć się w pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, jakim powinniśmy się kierować, chcąc dowiedzieć się, jaki termos turystyczny wybrać jest rzecz jasna czas zatrzymania chłodu lub ciepła. W tej kwestii ważny jest nie tylko sam czas utrzymania ciepła bądź zimna, bo w przypadku świetnych termosów może to być nawet doba, ale także zakres temperatur. Nie ma termosu, który utrzyma przez wiele godzin tą samą temperaturę. Warto też dodać, że im bardziej wypełniony termos, tym dłużej będzie on pełnił swoje zadanie. Żeby jednak termos okazał się dobry, musi posiadać właściwy korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Z reguły zamknięcia są zakręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeżeli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie utrzyma temperatury.

Szczególnie polecane termosy turystyczne

Na rynku możemy znaleźć dużo termosów turystycznych, chociaż bardzo znane i renomowane należą do trzech firm, od lat tworzących tak samo termosy na żywność oraz termosy do napojów, a także kubki termiczne (te mniej sprawdzają w trakcie długotrwałych wycieczek i charakteryzują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne pochodzą z firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one bardzo cenione przez pasjonatów podróży i wycieczek. Czym wyróżniają się ich termosy turystyczne?

Termosy firma Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają wieloletnią tradycję produkcji. Tworzone od niemal 100 lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle wytrzymałe i przez lata uczestniczą w dalekich wyprawach. Według firmy są tak trwałe, że mogą przetrwać wiele lat w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich właściwościach izolacji termicznej. Jak już wiemy, umiejętność zachowania zimna lub ciepła zależy od wielkości i napełnienia termosu turystycznego oraz jego budowy. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu termosy turystyczne Stanley do napojów lub posiłków utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • termiczną izolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku termosów turystycznych Stanley jest bardzo rozwinięta. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z upływem przemijających godzin okaże się co raz niższa/wyższa.

Termosy firma Thermos

Inną równie popularną i szczególnie zalecaną firmą projektującą termosy turystyczne i kubki termiczne jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród tworzących termosy od wielu lat, z najwyższej jakości materiałów i surowców. Co więcej Thermos produkuje termosy we własnych fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty firmy Thermos zatrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy w tworzeniu kolejnych obiadowych termosów oraz termosów na picie. Ich obszerna oferta produktów zachęca użytkowników, a świetne właściwości utrzymywania zimna lub ciepła, dobra cena i jakość, przekonują, by co najmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zatrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, zatrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach mniej więcej 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że termosów oraz kubków termicznych nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów wskazują, że w zmywarce można myć zaledwie korek, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Zazwyczaj termosów umieszczamy w zmywarce, dlatego że silne detergenty i wpływ wysokiej temperatury w trakcie czyszczenia, może ujemnie wpłynąć na ich właściwość do utrzymywania temperatury.

Termos obiadowy

Komentarze są wyłączone.