Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty
Październik 28, 2019

Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko efekt regularnej pielęgnacji, ale także relacja z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest także wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są także certyfikaty, które często można zobaczyć na stronach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer systematycznie się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Uzupełnia wiedzę i śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej ciekawią większość klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami zwykle powinien posiadać także umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wyszukane upięcia, które będą w sam raz na przykład na ślub albo inne okazje. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego zdolności nam się podobają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, aby minął w przyjemnej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej dobrze także zwrócić uwagę na to, ile czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zbyt niewiele uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego potrzebują.

Ważna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować obniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie kluczową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tej przyczyny w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są porządnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, aby narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jaki sposób personel troszczy się o schludność salonu. Jeżeli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda czy szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer chwilę po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjęciem następnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, świadczy także jakość sprzętu i produktów, które są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek czy brzytw wpływa na efekty działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest kiepski.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.