GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
Luty 15, 2019
Haluksy – jak zapobiegać? Kiedy stosować leczenie zachowawcze a kiedy operować?
Marzec 23, 2019

GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To kończyny, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych lekceważeń z reguły są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Poniżej proponujemy kilka sprawdzonych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli nie tylko ogranicza obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które muszą często nosić buty na szpilkach. Szpilki obciążają na stopy, dlatego warto dbać o ich dobrą pielęgnację. Solne kąpiele to nie tylko relaks ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można także dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa również rozmaryn.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Bardzo ważnym elementem pielęgnowania stóp jest częste pozbywanie się martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeżeli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, aby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetycznej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które zawierają substancje peelingujące, które w prosty sposób radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera mało gruczołów łojowych. Z tego powodu łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Specyfiki nawilżające powinno się stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano móc podziwiać idealnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne obcinanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej skutek braku witaminy A. Najlepszym trickiem na tę dolegliwość są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie wygoją wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem metod domowych. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najważniejsza właściwa higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy także zmienić buty: podczas pracy zakładać przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najskuteczniejsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz zakładać buty na obcasach? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują ból i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony paluch często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Palce stopy pracują wtedy w nienaturalnym położeniu, przez co ulega nadmiernym obciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Istnieje kilka sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie palucha. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej pracy podczas dnia, dlatego skrzywienia stopy ciągle postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.