Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
Marzec 27, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Kwiecień 1, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja gorącym woskiem? W jaki sposób wyglądały obie metody w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest powszechnie znany, włoski musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, a to trwa zazwyczaj kilka dni. Niekiedy u niektórych Kobiet nie trzeba aż tak długo czekać, i włoski zaczynają się pojawiać zaraz po 24 godzinach. Ta technika jest niezwykle komfortowa, mimo że przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek krwionośnych, których nie można podrażniać podgrzanym woskiem. Potrafią powstawać wtedy rozognione, rozległe plamy oraz w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog nanosi rozgrzany wosk na wybrane partie ciała, zaś zaraz potem „nakleja” specjalne plastry albo długie części materiału. Mocnym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włosami. Metoda może być dla delikatnych Klientek niezmiernie nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od limitu bólu, który jest inny u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po kuracji za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona tylko troszkę, jednakże doradza się przez nie mniej niż 4-5 dni dni nie korzystać z gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w obszarach, w których przeprowadzono epilację.
Warto na sto procent opisać zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Do depilacji, a faktycznie epilacji – musimy przygotować skórę jeden dzień wcześniej. Trzeba całkowicie zgolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką. Absolutnie nie musimy zapuszczać włosków przez dłuższy czas, a ta reguła jest sporym udogodnieniem podczas epilacji. Sam zabieg następuje w ciągu 20 minut, jednak najpierw musimy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub omówić istotne problemy z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest przykładowo zażywanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która mocno podrażnia naszą skórę. Nie wolno także opalać się na 2 tygodnie przed oraz po zabiegu. Bardzo istotne jest również to, ażeby krótko mówiąc nie robić peelingów tych obszarów ciała, które będą poddane epilacji laserowej na 7 dni przed oraz po wizycie. Mówiąc w skrócie nie wolno też odsłaniać ciała na promienie słońca w czasie serii wizyt, dlatego jesień i zima są znakomitym okresem. Klientkom w ciąży depilację laserową się też odradza. Kosmetolog za pomocą bladego ołówka zaznacza na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, gdyż laser porównuje intensywniej zabarwione obszary skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo efektywny w przypadku kiedy chodzi o włoski gęste i o czarnym zabarwieniu – swobodnie mamy możliwość je usunąć. W salonach, w jakich robi się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg całkowitego usuwania owłosienia przy użyciu wiązki lasera przeważnie wykonują specjaliści. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach do obszarów, do jakich ciężko dotrzeć, między innymi palce u rąk, strefy intymne oraz o większym obszarze działania, którą mamy możliwość ekspresowo depilować nogi. Laser na parę sekund „ciągnie” skórę, uszkadza poszczególne cebulki włosków i przerzuca się na kolejny rejon skóry. Jeśli uwzględnimy odmienną grubość włoska, ilość melaniny czy miarę owłosienia, nie możemy precyzyjnie przepowiedzieć, jaki otrzymamy rezultat po jednej sesji. Przeciętnie eliminowanych jest do 30% włosków.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Panie, które nieoczekiwanie stykają się z redukowaniem owłosienia ciepłym woskiem, bezwzględnie muszą to wiedzieć! Do zabiegu należy koniecznie „wyhodować” włoski i to jest potencjalnie najbardziej nieprzyjemne. Oprócz tego te Klientki, które przenigdy nie były na owym zabiegu w salonie, powinny się przygotować na to, że depilacja za pomocą plastrów z woskiem w sumie nie należy do najmilszych – to nieprzyjemna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak jest uzależnione od techniki wykonywania zabiegu i kompetencji kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację za pomocą wosku zrobi to szybciutko oraz zręcznie, absolutnie nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. Na starcie smaruje symetrycznie podgrzany wosk, i za moment nakleja specjalne plastry i pewnym ruchem wyrywa włoski. Krótko mówiąc podczas zabiegu mamy możliwość poczuć tylko oberwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest przeważnie najmocniejsze.
Nogi są natychmiast jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Pań, jakie oczekują doraźnego efektu. Cała strategia trwa koło 20 minut, natomiast jedwabistość utrzymuje się przez mniej więcej 2 tygodnie. Włoski, które później rosną, są o wiele delikatniejsze oraz mają jaśniejsze zabarwienie. Dodatkowo nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed zabiegiem musimy wypełnić dokładną ankietę, którą potem ocenia się z kosmetologiem. Zawodowiec będzie odpowiadać na wszystkie pytania jeszcze w czasie usuwania owłosienia. Nie należy kompletnie obawiać się bólu, może wyłącznie ociupinę szczypać „wciągana” przez większą głowicę skóra. Najczęściej we wrażliwych miejscach można mieć doświadczenie dyskomfortu, między innymi w okolicy kolan. W czasie zabiegu należy mieć na uwadze to, iż będzie wyczuwalny niewielki zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest błyskawiczny oraz czasami komfortowy. Kosmetolog instruuje wszystkie kobiety, że wykluczona zostanie jedynie część cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy przyrostu włoska – inne muszą dopiero urosnąć, żeby można było je usunąć laserem. Przez parę dni włosy będą się kruszyć, na przykład gdy będziemy wycierać skórę po prysznicu. Pozostałe włosy będą delikatniejsze oraz będą także dużo wolniej „kiełkowały”. Możemy będzie zauważyć rejony, w których będzie ich o wiele mniej. Skóra po zabiegu będzie z pewnością podrażniona i w tym momencie można używać pantenolu. Pojedynczy zabieg nie da zadowalających efektów, dopiero cały pakiet może wykluczyć włosy ostatecznie (i przenigdy nie odrosną).
Reasumując: w przypadku kiedy zamierzamy zdecydować się wyłącznie na jednorazowy zabieg, mamy możliwość wybrać epilację ocieplonym woskiem (ale po krótkim czasie włosy będą rosły takie same). Jednak w przypadku kiedy ktoś planuje wyeliminować owłosienie całkowicie, dobrze jest zainwestować w linię zabiegów epilacji przy użyciu lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wejdź w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.