Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
Marzec 29, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
Kwiecień 3, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co jest najlepsze? Drogi depilator, ciepły wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta zamierza mieć doskonałe ciało, obowiązkowo bez ani jednego włosa! Spora część z nas z nas nie zamierza marnować czasu na skupowanie kremów na potrzeby usuwania zbędnego owłosienia, z którymi musimy zostać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Maszynki do golenia, sprawiający dużo bólu wosk, kosztowne akcesoria na potrzeby usuwania włosów w domu – powinny wreszcie odejść. Pojawił się ostatnimi czasy ich następca – innowacyjny laser, który może zredukować włosy z każdej części ciała i to do końca życia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj ten tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niezmiernie nudne. Ma to na uwadze na pewno każda kobieta. Wzrastające włoski są trwalsze, mają intensywniejszy kolor i jeszcze trudniej się od nich uwolnić. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wtedy musimy koniecznie wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, ponieważ można zrobić sobie krzywdę, tzn. nadwyrężyć skórę. Krótko mówiąc nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, bo to podstawa znakomicie gładkich nóg (bądź pozostałych części ciała). A może skorzystać z dobrodziejstwa rewolucyjnych technik i postawić na laser? To dobra metoda, jednak wcale nie jest wcale taka prosta. Trzeba zapisać się na parę drogich sesji, żeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na stałe. Bardzo ważne jest przygotowanie skóry do wspomnianego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz pociągającą, doskonałą skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, ile czasu tracisz na usuwanie owłosienia z nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w markecie jednorazowe golarki to tracisz każdego dnia aż 7 minut, co daje gdzieś 167 godzin w perspektywie roku. Golarka elektryczna albo plastry z woskiem jedynie pozornie są efektywne, ponieważ musimy z nich korzystać przynajmniej przez pół godziny co parę tygodni. Co więcej dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i następne kosmetyki, których celem jest spowalniać odrastanie włosków czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest bolesna i oczywiście dzięki niej możemy mieć potem komplikacje z wrastaniem włosków. A oprócz tego w sumie nie jest taka tania. Mając na uwadze te wszystkie zabiegi, trzeba stanowczo oznajmić, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i mało kosztowna. W Polsce wiedza o tym zabiegu mówiąc w skrócie nie jest wciąż zadowalająca. Wiele Kobiet dowiaduje się o tej możliwości przy okazji zapisów na inne zabiegi, np. ciepłym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, gdyż ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia na czym polega. Ponadto o depilacji przy użyciu wiązki lasera krąży kilkadziesiąt błędnych opinii.

Powód? Bowiem określenia „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane na przemian. Widać to chociażby po tekstach w sieci, czy opiniach rozmaitych „ekspertów” w komentarzach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia oraz krótko mówiąc nie polega wyłącznie na tym, że w jednym z owych terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W ręcznej depilacji (przykładowo za pomocą wosku bądź depilatorem elektrycznym) każdy włosek jest usunięty, ale tylko na zewnątrz. Nietknięta cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają nienaruszone. Z tego względu depilację trzeba systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest metodą trwałego usuwania owłosienia. Unicestwia włos, cebulkę oraz tę brodawkę – natomiast rezultatem jest brak możliwości odbudowy włosa i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest po prostu wiązką promieni. W trakcie depilacji emitowany jest impuls. Melanina, a więc barwnik występujący w każdym włosku, pochłania emitowane światło. W czasie oddziaływania aparatury jest wyzwalane ciepło, a włosek wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest niszczony. Skuteczność wiązki promieni polega na tym, czy za jednym zamachem unicestwi poszczególne cebulki z włosem czy jedynie je nadwyręży. Kilkadziesiąt urządzeń, które montuje się w mieszkaniach czy salonach kosmetycznych wyłącznie obniża mechanizm wzrastania włosa. Więc po krótkim czasie pojawiają się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Czucie bólu jest sprawą indywidualną, jednakże ogólnie rzecz ujmując nie wolno bez wątpienia ogłosić, że depilacja laserowa w ogóle nie boli. Podczas wydzielania impulsu Pacjentki mówią o tym, że wyczuwają delikatne ukłucia albo mrowienie. Najmniejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, zaś najgorsza w strefach intymnych i pach. Jest to jednak faktycznie minimalny, nic nie znaczący ból, ponieważ już na zawsze uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jeden zabieg z całą pewnością nie przyniesie zadowalających efektów. Laser usuwa w czasie jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków efekty dadzą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednakże u około 20% Klientek konieczne są kuracje przypominające, bowiem naturalnie w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy wkrótce potrafią zacząć odrastać oraz należy zapisać się na zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Odcień włosów od dawna był niesamowicie ważny, natomiast lasery dostępne na rynku w ogóle nie mogły poradzić sobie z włoskami jasnymi, rdzawymi lub siwymi. Blond owłosienie było jednym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, gdyż lasery diodowe miały problem z odróżnianiem włoska od skóry. Obecnie korzysta się głównie z lasera Palomar Vectus, który jest wyposażony w nowoczesne akcesorium do wynajdywania włosków oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne epilowanie nawet bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus niszczy włosy bardzo ciemne – hebanowe, jasnobrązowe – oraz jasne, np. rudawe i platynowe. Impuls świetlny jest dostosowany do odcienia włosów oraz tonu cery, żeby nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są zatem raz po raz wyjątkowo skrupulatnie dobierane, żeby pacjentki czuły maksymalny komfort w czasie sesji.

Kto bynajmniej nie powinien wciąż korzystać z sesji epilacji laserowej? Naturalnie Kobiety, które posiadają jasnoszare włosy. Są one totalnie pozbawione barwnika, a kuracja najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być w bardzo dobrym stanie, nie może być na niej jakichkolwiek skaleczeń, ani zbyt suchych obszarów. Na co najmniej kilka dni przed zabiegiem warto poświęcić parę chwil na właściwą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza skóra musi koniecznie być oczyszczona (bez serum, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Nadzwyczaj ważne jest także staranne zgolenie skóry, bo w ogóle nie wolno epilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje pewność przyjemnego i do pewnego stopnia niedotkliwego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed sesją każda kobieta koniecznie powinna wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wykluczenie przeciwwskazań. W następnej kolejności dopasowywana jest głowica – mniejsza albo o większych gabarytach zależnie od wybranej części ciała. Silniejszą wykorzystuje się na rozległych rejonach, m in. brzuchu. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się twarz. Jedna i druga jest przybliżana do wybranej partii na tzw. „zakładkę”. Z daleka wygląda ta czynność w ten sposób, iż specyficzna lampa z czerwonym światłem jest przymierzana co kilka sekund do ciała. Po depilacji kosmetolog pokrywa balsamem kojącym cały rejon, na jakim zabieg był robiony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Od razu po wizycie i przez parę następnych dni musimy bezwzględnie masować miejsca po depilacji laserowej kosmetykami, które w swoim składzie posiadają panthenol bądź pozostałe substancje schładzające i uśmierzające ból. Przez plus minus 7 dni wcale nie można stosować peelingów, należy zrezygnować całkowicie z balsamów przesuszających skórę, promieni słonecznych, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy wytworzą się strupki, w ogóle nie można ich przerywać (bowiem powstaną wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser diodowy Palomar Vectus jest stworzony na potrzeby epilacji całego ciała. Można zatem pozbyć się na zawsze nadmiernego owłosienia z łydek, stref intymnych, pach. To świetny zabieg dla Kobiet, które mają zbyteczne owłosienie w okolicy twarzy albo na plecach i przeszkadza im to bardzo, np. nad jeziorem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest parę grup chorób, które są istotnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji za pomocą lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, łuszczyca albo intensywne choroby skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie wykona wizyty, jeśli zażywamy specyfiki z retinoidami lub wypijamy pewne zioła. Zabieg powinien być wykonany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, bo wówczas możemy z nim przedyskutować określone problemy ujawniające się bezpośrednio po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz ujmując, kuracji depilacji laserowej wolno poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Musimy wprawdzie pamiętać, że po terapii absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku opalać się, chodzić na basen bądź używać kremów na bazie alkoholu (skrajnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg powinniśmy wykonać w najchłodniejszych miesiącach, bo końcowy zabieg odbędzie się gdzieś na wiosnę. Cała terapia przebiega dość długo, bo następne sesje muszą być realizowane w odpowiednich odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to idealny okres, ażeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, a wiosna, ażeby odkryć ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.