Firma sprzątająca dla firmy

Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Natryskowe ocieplanie pianą PUR
1 października, 2020

Firma sprzątająca dla firmy

Wysprzątane biuro lub innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które potencjalni klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, warto zadbać o czystość. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba sprzątająca na umowie może nie wystarczyć, ze względu na to sporo przedsiębiorstw rozważa wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i opłacalne. Nic dziwnego, że firmy sprzątające stają się co raz bardziej popularne. Często bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Usługa firm sprzątających obejmuje wiele czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, należy jasno określić w umowie, które usługi są wymagane, a do tego w jakich godzinach i dniach będą wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające działają już po godzinach pracy innych pracowników, a czasem sprzątają praktycznie cały czas – np. w handlowych galeriach. Powinno się też umówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy na tydzień, z kolei tam, gdzie zazwyczaj pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, powinno się pomyśleć o oczekiwanych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg lub wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się też mycie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających zapewnia także pranie dywanów lub mebli tapicerowanych. Dostępne są również okresowe usługi, np. mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Oprócz tego w czasie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej wielkości oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie rzetelnej firmy sprzątającej najlepiej rozpocząć od sprawdzenia oferowanych usług, aby zdobyć pewność, że sprosta danym potrzebom. Oprócz tego należy zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, utrwalających uzgodnienia między stronami. Do firm , jakie namawiają do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich trudno wynaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest też metoda pracy. Pracownicy powinni być zarządzani w taki sposób, aby realizowanie usług zachodziło sprawnie oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę też na pilnowanie harmonogramu pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, potwierdzających czas wykonywanych usług. Aby znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, warto też jakimi posługuje się środkami czystości oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie osobiście udostępniał niezbędny sprzęt oraz środki czystości, lepiej sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma . Niekiedy firmy polecają swoje usługi, gwarantując stosowanie najwyższej klasy preparatów sprzątających, jakich nie można kupić w zwykłym sklepie lub galerii.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może stać się korzystne z dwóch bazowych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się z reguły mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Oprócz tego, w przypadku, jeżeli nie posiadamy osoby sprzątającej, opłacając profesjonalną firmę, zabieramy ten obowiązek z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, jakie generują prawdziwe przychody. Oprócz tego fachowe firmy sprzątają o wiele precyzyjniej oraz dokładniej, a do tego w pełni dyskretnie, gdy dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, aby nie zakłócał pracy innych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta oraz nie odstrasza potencjalnych klientów. Oprócz tego firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby placówki. Gdy kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zazwyczaj taka informacja jest przekazywana do właściwych osób, by nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje też na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to też wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.