Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie zbędnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, kremy hamujące wyrastanie włosków, depilacja IPL – to chyba najtańsze zabiegi usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Na pewno sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, aczkolwiek po owym czasie procedurę dobrze jest powtórzyć. I to naturalnie jest fundamentalny powód wymyślenia depilacji laserowej – czyli sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. W zasadzie nie jest to projekt nowy, gdyż niedawno dużo osób umawiało się na zabiegi z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowocześniejszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Naukowcy, którzy zbudowali, a następnie zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie rozwiązanie zagwarantowało pogłębienie skuteczności kuracji, skrócenie czasu jego przeprowadzania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i mamy możliwość ją z całą pewnością wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo wrażliwej bądź śniadej. Mają szansę z niego skorzystać osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji czy posiadają słabe naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który odebrał bardzo dużo prestiżowych nagród. Co nie mniej znaczące, absolutnie nie stwarza zbędnych efektów ubocznych.

Najczęściej potrzeba od 3 do 5 zabiegów, by definitywnie usunąć wszystkie włosy. Jeśli określimy kilka partii, m in. przedramiona i pachy jednocześnie, wówczas kosmetyczka może to przeprowadzić w trakcie pojedynczej wizyty. W praktyce liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i momentu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włosy wyraźnie zauważalne, najintensywniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Krótko mówiąc nie wszystkie najzwyczajniej w świecie rosną równocześnie, stąd też laser niszczy orientacyjnie 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa naprawdę daje dobre efekty?

Z całą pewnością są one dużo lepsze niżeli w przypadku depilacji typowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia potrafią wystąpić tylko jednostkowe włosy (m in. w wyniku zaburzeń hormonalnych). Panie, które zdecydowały się na taki zabieg i umieszczają swoje obserwacje na blogach w 99% są zadowolone z rezultatów. Szczególnie, że jest to skuteczna metoda na wrastające włoski. A konkretnie? Poważnym wynikiem nieostrożnych depilacji czy najzwyczajniej w świecie podatności są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki bądź krosteczki. Mogą też wystąpić stany zapalne, a wówczas wizytacja u medyka jest czasami niezbędna. Włosy nie mogą wybić się przez skórę i pozostają w niej. W meszku włosowym zaczyna gromadzić się ropa, a następnie powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą opcją, by poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest przygotowanie obserwacji włosów i dopasowanie siły wiązki laserowej. Lasery starszej generacji w ogóle nie posiadają takiej możliwości, stąd też przed konsultacją należałoby stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Innowacyjny skaner sprawdza parę paramentów równocześnie, m.in. koloryt i zwartość włosów. Bynajmniej nie musimy się denerwować, że urządzenie będzie wywoływało ból czy pojawia się poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najważniejszy plus należy uznać zaoszczędzony czas, gdyż nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak realizowaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy też fundować sobie nowych golarek, inwestować w drogie urządzenia używane w domach, męczyć się z podgrzewaniem wosku oraz bólem. Kobiety wybierają epilację ze względów czysto funkcjonalnych. Mają możliwość spontanicznie powędrować na plażę w stroju kąpielowym, nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krost. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym atutem dla kobiet depilujących bikini jest opcja znieczulenia owego szczególnie wrażliwego miejsca. Schładzający żel ogranicza moc odczuwania następujących impulsów przekazywanych przez laser. Do pozostałych zalet trzeba doliczyć brak efektów ubocznych po terapii (warto jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej niesamowicie drogie, więc warto obejrzeć lokalne oferty i ustalić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawe informacje

Podczas trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość usunąć prawie 90% włosów

Przy pomocy Palomar Vectus mamy możliwość usuwać włosy nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było redukować niepożądane owłosienie

Można wyróżnić cztery typy laserów, używanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię depilacja laserowa, najedź w link i zobacz najczęściej zadawane pytania.

depilacja

Komentarze są wyłączone.