ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, by włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki ciągle udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie stałego prądu oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.