Depilacja pach woskiem – jak depilować

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stnaley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do domu – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle dużym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk powinien być zaledwie trochę rozgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem woskiem trzeba dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, by podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Komentarze są wyłączone.