Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi oczyszczające

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy i w podróży.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry w jednym zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019

Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi oczyszczające

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale także kształtują figurę, usuwają tłuszcz, cellulit, niechciane owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają wciąż ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, innowacyjne technologie sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej zdrowie i wygląd. Zwykle stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody z reguły wymagają pracy specjalnych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dostarczane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do włączenia procesów odnowy i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi przywracają skórze jędrność i elastyczność i powstrzymują proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także usuwają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, zwłaszcza z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną lub opracowane diety. Współczesna technologia pozwoliła sporządzić metody, dzięki którym tkanki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, przez co zdecydowanie prościej jest je odessać albo przetransportować do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają również dodatkowe korzystne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pożegnać cellulit, wygładzić blizny, zmarszczki i rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych metod modelowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na sile ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne efekty: możliwe jest usunięcie do 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej i wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują nowsze i skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi i bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które oddziałują na różne obszary ciała i tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest z pewnością depilacja laserowa, która eliminuje nadmierne owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na zbiór melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu część zabiegów drugoplanowo oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, aby podnosiły i trzymały konkretne partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.