Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
Październik 28, 2019
Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon
Kwiecień 16, 2020

Implanty

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i naprawie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, zwykle z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej w położeniu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do innych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą imitować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Wszelkie braki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Ponadto powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty następnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów albo z uwagi na estetykę. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często źle dopasowane i zawadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u chirurga stomatologa, podczas której dokonuje się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej używane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i sprawują się jak zęby naturalne, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Oprócz tego chronią przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed wstawieniem implantu wymagane jest wykonanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Także choroby przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Prawidłowy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może wystąpić również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wstawienie implantów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 4 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztów należy również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich rodzaju. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 700 do 1 300 złotych.

W przeliczeniu koszt pełnej procedury sięga od 4 do 10 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.