Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie stomatologicznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – z czego budować
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozwoju tecjnologii i technik używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a także uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według stomatologów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant zęba w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest całkiem komfortowy oraz nie pożera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować moc lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się poprawić też przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.