Odchudzanie i ujędrnianie skóry w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
Październik 25, 2019

Odchudzanie i ujędrnianie skóry w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, a także wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy i zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki i ogólne rozluźnienie napięcia ciała. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będą pokarmy z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też regularna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, by nie przeciążać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są też urazy i choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te miejsca również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.