Ceny zabiegów stomatologicznych

Toruń - usługi ogrodnicze projektowanie ogrodów - ogrodnictwo Toruń
Usługi ogrodnicze Toruń
Sierpień 15, 2019
Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne Toruń
Sierpień 28, 2019
Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma sposobności ponownego leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów oraz spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Usunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie wiąże się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje podejrzenie, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, dobrze jest rozważyć wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to potrzebne do przywrócenia poprawnego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie poprawności w jamie ustnej i jest absolutnie akceptowany przez organizm. Implant nie tylko celnie ozwiercielda ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Ponadto implantem zębowym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zazwyczaj niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu szczepienia implantu.

Jako pierwsze przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie wybrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut. Implant składa się z dwóch części: korzenia, który jest mocowany do kości oraz nakładki porcelanowej albo innego tworzywa, które przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się już dziś w Esthetic dental Clinic Implanty Toruń

Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też powstawaniu kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Ponadto lekarz przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przysłoniły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by w trakcie uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.

Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo przebadać w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest użycie piły żeby je rozłączyć. Bywa tez tak, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, choć dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, dlatego że znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych i groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zwykle występuje u dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zwykle te problemy są wychwytywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Usunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie należy udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na ochronę pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. W dalszym ciągu odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, aby zerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, tak aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę: Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.