Liposukcja bez skalpela

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne Toruń
Sierpień 28, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
Sierpień 29, 2019

Liposukcja bez skalpela

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, jakiego celem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by przeszły w stan płynny i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w przeciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma też dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, choć ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oderwania tłuszczu od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest wprost na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. By liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Dobrze jest również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze widoczne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.