Poduszki ortopedyczne – jak dobrać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania dla dzieci Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo zbyt duża część społeczności ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy wobec niego takimi ignorantami? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, na który powinno się zwrócić choć odrobinę uwagi. Ten element powinien być dokładnie dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej odpowiednie dobranie, ponieważ źle dopasowana może zaszkodzić. Trzeba sprawdzić miejsce zakupu. najbardziej niestosowną opcją są najczęściej sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Mają oni najbardziej obszerną wiedzę na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne usytuowanie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak podczas wyboru nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Istotna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało istotna nazwa opisująca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, bywa tak, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą specjalisty z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.