Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
Październik 28, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.